Specjalnie dla Najmłodszych :-)

Z myślą o Najmłodszych Pacjentach przygotowaliśmy wyjątkową i specjalną ofertę, by pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym były możliwie jak najprzyjemniejsze! ... więcej

Trujące wypełnienia amalgamatowe?

Stare wypełnienia amalgamatowe składają się głównie z rtęci pierwiastkowej, czyli silnej trucizny której opary uwalniane są podczas żucia, zgrzytania zębami czy picia gorących napojów. Amalgamat o powierzchni 0,4 cm² uwalnia 15 mikrogramów rtęci dziennie, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) amalgamaty stomatologiczne są główną przyczyną wchłaniania rtęci przez człowieka. ... więcej


  DLA PACJENTA
ART-MEDICA KIDS
W naszym gabinecie stomatologicznym szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów. Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną, podczas której lekarz zaznajamia dziecko z gabinetem, z fotelem, sprzętem, mówi o tym, jak ważne jest dbanie o zęby i ich regularne mycie.
Jak to się robi?
Podczas tej wizyty lekarz sprawdza higienę jamy ustnej oraz zdolność czyszczenia zębów, używając płukanki Plaque Agent, która ma smak gumy balonowej i wybarwia niedoczyszczone powierzchnie zębów na kolor niebieski. Dzięki temu zarówno dziecko jak i rodzice mogą sprawdzić gdzie znajdują się niedoczyszczone miejsca oraz poprawić higienę w tym obszarze.

Na kolejnych wizytach mały pacjent poddawany jest zabiegom leczniczym, które są w pełni komfortowe, ponieważ przebiegają w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo, wykonując znieczulenie u dzieci, używamy w miejscu wkłucia żelu o smaku truskawkowym, po to żeby dziecko nie czuło wkłucia igły.
Zakres opieki stomatologicznej
Oferujemy pełen zakres zabiegów stomatologicznych, zaczynając od nauki szczotkowania zębów, a kończąc na zabiegach specjalistycznych takich jak uszczelnianie bruzd (lakowanie) czy fluoryzacja (lakierowanie zębów lakierami zawierającymi fluor). Podczas leczenia zębów, mali pacjenci mają możliwość wyboru ulubionego koloru wypełnienia do zębów mlecznych np. zielonego, niebieskiego, różowego, pomarańczowego czy fioletowego. Dzięki temu czują zaangażowanie w przebieg leczenia i mogą sami podejmować decyzję.
Ponadto na najmłodszych pacjentów czekają bajki wyświetlone na monitorach (najlepszym wyjściem dla rodziców jest zabranie z domu ulubionej bajki na nośniku typu DVD lub Pendrive), a także nagrody za dzielną postawę podczas wizyty w naszym gabinecie i dyplomy za zakończenie leczenia.


NA SKRÓTY
Stargard Szczeciński
tel.: 91 307 66 44
kom.: 500 437 512
Dziwnów
kom.: 692 483 648
AKTUALNOŚCI
2017-06-30
Dyplomy i wyróżnienia... więcej


2015-06-28
Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po naszym gabinecie poprzez Google Street View :-) ... więcej

wykonanie: stargard.com.pl - strony internetowe
Art-Medica Gabinety Stomatologiczne
Stargard Szczeciński
Os. Tysiąclecia 4e/3
91 307 66 44
500 437 512
stargard@artmedica-gls.com
Dziwnów
ul. Mickiewicza 21a
692 483 648
dziwnow@artmedica-gls.com
Art-Medica
Gabinety Lekarsko-Stomatologiczne Sp. z o.o.
Os. Tysiąclecia 4e/3
73-110 Stargard Szczeciński
NIP:8542405387 REGON:321513426
Polityka prywatności