Jesteśmy na Google Street View !!!

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po naszym gabinecie poprzez Google Street View :-) ... więcej

Specjalnie dla Najmłodszych :-)

Z myślą o Najmłodszych Pacjentach przygotowaliśmy wyjątkową i specjalną ofertę, by pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym były możliwie jak najprzyjemniejsze! ... więcej

UWAGA PACJENCI !!!

Informujemy Naszych pacjentów, że dr Justyna POL przyjmuje pacjentów TYLKO I WYŁĄCZNIE w Naszym gabinecie na osiedlu Tysiąclecia 4e/3 oraz w gabinecie w Dziwnowie na ul. Mickiewicza!... więcej

Trujące wypełnienia amalgamatowe?

Stare wypełnienia amalgamatowe składają się głównie z rtęci pierwiastkowej, czyli silnej trucizny której opary uwalniane są podczas żucia, zgrzytania zębami czy picia gorących napojów. Amalgamat o powierzchni 0,4 cm² uwalnia 15 mikrogramów rtęci dziennie, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) amalgamaty stomatologiczne są główną przyczyną wchłaniania rtęci przez człowieka. ... więcej


AKTUALNOŚCI
2015-05-10
Trujące wypełnienia amalgamatowe?
Stare wypełnienia amalgamatowe składają się głównie z rtęci pierwiastkowej, czyli silnej trucizny której opary uwalniane są podczas żucia, zgrzytania zębami czy picia gorących napojów. Amalgamat o powierzchni 0,4 cm² uwalnia 15 mikrogramów rtęci dziennie, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) amalgamaty stomatologiczne są główną przyczyną wchłaniania rtęci przez człowieka.
Rtęć jest niezwykle silną trucizną, a jej obecność w organizmie może powodować problemy na tle psychologicznym, neurologicznym oraz immunologicznym. Rtęć przedostaje się przez błonę komórkową, przechodzi przez barierę krew – mózg i może kumulować się w mózgu.
Jako neurotoksyna rtęć jest w stanie uszkodzić mózg, układ nerwowy oraz nerki. Może powodować drżenie, bóle głowy, bezsenność, problemy z pamięcią, nerwowość czy zaburzenia osobowości (autyzm). Natomiast czas połowicznego rozpadu rtęci w organizmie wynosi od 15 do 30 lat!

Stare wypełnienia amalgamatowe składają się głównie z rtęci pierwiastkowej (ok. 50%) i kumulują się w tkankach. Opary rtęci uwalniane są podczas żucia, zgrzytania zębami czy picia gorących napojów, jednak najwięcej tego pierwiastka uwalnia się podczas wstawiania i usuwania wypełnienia.
Obecnie w Polsce NFZ nadal refunduje wypełnienia amalgamatem zębów od czwórki do ósemki mimo że Unia Europejska planuje wprowadzenie zupełnego zakazu stosowania amalgamatowych wypełnień stomatologicznych. Norwegia, Szwecja oraz Dania już w 2008 roku zrezygnowały z amalgamatu dentystycznego, a inne kraje, np. Austria i Niemcy nie stosują go u dzieci, kobiet w ciąży i osób ze schorzeniami nerek.
Amalgamat o powierzchni 0,4 cm² uwalnia 15 mikrogramów rtęci dziennie, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) amalgamaty stomatologiczne są główną przyczyną wchłaniania rtęci przez człowieka, daleko wyprzedzając zakażenia związane ze spożyciem ryb i owoców morza (2,3 mikrograma na dzień) czy też ze spożyciem zanieczyszczonej wody (0,3 mikrograma na dzień). Zdrowy organizm ludzki może tolerować 5,8 mikrogramów rtęci na jeden litr krwi łącznie ze wszystkich źródeł.

Nie popełnij błędu i nie pozwól usunąć amalgamatów rtęciowych dentyście, który nie został do tego specjalnie wyszkolony. Wystawiłbyś się na ogromne ryzyko związane z dużą ilością oparów rtęci, które ulatniają się podczas zabiegu. Poziom rtęci w organizmie mógłby wzrosnąć wtedy czterokrotnie, wystawiając na natychmiastowe ryzyko Twoje nerki oraz mózg.

Dlaczego warto wymienić stare wypełnienia w Naszym gabinecie:
– wykwalifikowany personel z doświadczeniem
– sprawnie działający i bardzo wydajny system wentylacyjny umożliwiający natychmiastowe odessanie oparów i pyłów podczas usunięcia amalgamatu
– użycie koferdamu zabezpieczającego pacjenta przed dodatkowo chroni błony śluzowe;
– nowoczesne narzędzia z natryskiem wody mające na celu zminimalizowanie oparów rtęci (które są znacznie większe przy rozgrzaniu rtęci pod wiertłem).
NA SKRÓTY
Stargard Szczeciński
tel.: 91 307 66 44
kom.: 500 437 512
Dziwnów
kom.: 692 483 648
AKTUALNOŚCI
2017-06-30
Dyplomy i wyróżnienia... więcej


2015-06-28
Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po naszym gabinecie poprzez Google Street View :-) ... więcej

wykonanie: stargard.com.pl - strony internetowe
Art-Medica Gabinety Stomatologiczne
Stargard Szczeciński
Os. Tysiąclecia 4e/3
91 307 66 44
500 437 512
stargard@artmedica-gls.com
Dziwnów
ul. Mickiewicza 21a
692 483 648
dziwnow@artmedica-gls.com
Art-Medica
Gabinety Lekarsko-Stomatologiczne Sp. z o.o.
Os. Tysiąclecia 4e/3
73-110 Stargard Szczeciński
NIP:8542405387 REGON:321513426
Polityka prywatności